You are here:

Gravitaciniai stelažai

Gravitacinės stelažai dažniausiai pasirenkami dėl savo ekonomiško ploto išnaudojimo ir efektyvumo. Jie paprastai naudojami trumpą galiojimą arba didelį apyvartumą turinčių produktų sandėliavimui. Stelažai gali veikti pagal du principus:

 • FIFO (First in First out) – ši sistema naudojama norint kontroliuoti prekių galiojimo laiką. Padėjus pirmą padėklą, jis pirmas ir išimamas, o į jo vietą, veikiami gravitacijos pasislenka kiti padėklai. Taip būsite tikri, kad anksčiau padėtas padėklas, visada bus išimamas pirmas. Būtent ši sistema geriausiai tinka trumpą galiojimą turinčių prekių sandėliavimui.
 • LIFO (Last in First out) – ši sistema tinkamesnė vienos rūšies prekių sandėliavimui ilgesnį laiką. Pirmas padėtas padėklas, išimamas paskutinis. Todėl ši sistema naudojama daug rečiau.

Veikimo principas labai paprastas. Gravitaciniuose stelažuose yra  3 – 5 % nuolydis, kuriame sandėliuojama prekė veikiama savo svorio jėgos saugiai juda žemyn į iškrovimo zoną. Sandėliuojamos prekės judėjimo greitis reguliuojamas, stelažuose esančios, stabdymo sistemos pagalba.

Didelis gravitacinio stelažo privalumas, kad nėra praėjimams skirtų tarpų, todėl ekonomiškai išnaudojamas sandėliavimui skirtas plotas, kuris gali siekti net iki 80% turimo sandėlio ploto. Gravitaciniai stelažai pasirenkami, norint sandėliuoti tiek mažesnes prekes, tiek prekes sudėtas ant palečių.

Gravitaciniai stelažai – tai ekonomiškas pasirinkimas. Sandėliuojamos prekės judėjimas paremtas gravitacija ir tam nėra reikalinga elektros energija.

Yra trys gravitacinių stelažų rūšys:

 • Dėžių sandėliavimui;
 • Palečių sandėliavimui;
 • Atvirkštinio stūmimo principu veikiantys stelažai.

FIFO gravitacinių stelažų sistema užtikrina sklandų stelažų darbą tiek didelio kiekio dėžių paėmimą, tiek ir atskirų dėžių. Dėžių sandėliavimui skirti stelažai susideda iš stovų, sijų ir nusileidimo takų su ritininiais arba ratukais. Ši sistema gali būti konfigūruojama su trejomis ritinių rūšimis, priklausomai nuo sandėluojamų dėžių dydžio.

Palečių sandėliavimui skirti gravitaciniai stelažai taip pat veikia pagal FIFO principą. Kuomet paėmimo zonoje yra iškraunama paletė, į jos vietą automatiškai atrieda nauja paletė su sandėliuojamomis prekėmis. Gravitaciniuose stelažuose esantys polikarbonatiniai ratukai yra tinkami gabenti krovinius, kurie sveria daugiau kaip 1300 kg. Taip pat jie yra geriausias pasirinkimas, jeigu stelažas stovi šaldymo kameroje.Tuo tarpu plieniniai ratukai ar ritiniai yra tinkami visiems lengvesniems palečių tipams, nes jie lengvai pritaikomi prie įvairių palečių formų.

Atvirkštinio stūmimo gravitacinių stelažų rūšis taip pat skirta paletėms sandėliuoti ir veikia tuo pačiu FIFO principu. Jos išskirtinumas – vėžimėliai, kurie veikiami gravitacijos juda. Ši gravitacinių stelažų rūšis leidžia tankiau sandėliuoti prekes. Joje galima sukrauti iki šešių palečių per gylį.

Pagrindiniai gravitacinių stelažų privalumai:

 • Ekonomiškas sandėlio ploto ir tūrio išnaudojimas;
 • Taupomas laikas produkcijos prakrovimui ir iškrovimui;
 • Apšvietimas reikalingas tik iškrovimo ir pakrovimo zonose;
 • Gravitacinių stelažų panaudojimas šaldytuvuose;
 • Trumpą galiojimą turinčių prekių kontrolė;
 • Greitas ir nesudėtingas montavimas;
 • Šie stelažai projektuojami ir gaminami, pagal kiekvieno kliento individualius poreikius;
 • Reikalingas mažesnis skaičius aptarnaujančio personalo;
 • Atskiriamos pakrovimo ir iškrovimo zonos, kas ženkliai palengvina sandėliuojamos produkcijos kontrolę.

Norite įsigyti?

Susisiekite su mumis el. paštu

Susisiekite su mumis telefonu

+370 612 48848